O nas

Historia firmy Szlif s.c. sięga 1936 roku. To wtedy rzutki przedsiębiorca Henryk Rejman zakłada przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie specjalistyczny sklep, któremu towarzyszą warsztaty produkcji i naprawy artykułów metalowych tnących, skrawających i kuchennych. Firma cudem przeżywa ciężkie lata II Wojny Światowej, by po 1950 roku zostać prawowitemu właścicielowi odebrana. Henryk Rejman nie daje jednak za wygraną i w krótkim czasie wraz z dwoma przyjaciółmi zakłada Spółdzielnię Pracy branży metalowej Kowal – Mechanik – Komet, a w 1956 roku reaktywuje firmę Szlif w niewielkim lokaliku w sąsiedztwie Placu Trzech Krzyży – przy ulicy Książęcej 6, gdzie mieści się ona do dziś.

Szlif dziś.

W tym miejscu wraz z żoną Marianną Rejman aż do swojej śmierci prowadzi tylko mały wycinek przedwojennej działalności firmy, która teraz sprowadza się do ostrzenia narzędzi tnących: kosmetycznych, fryzjerskich, medycznych, weterynaryjnych, kuchennych i gastronomicznych.

Po śmierci Henryka współudziałowcem w firmie zostaje Tadeusz Lewandowski, mistrz szlifierski. W roku 1989 wraz z córką Henryka, Moniką Naborowską, rozszerzają działalność firmy Szlif o sprzedaż narzędzi tnących i akcesoriów dla salonów kosmetycznych (ciążki, cęgi, dłuta, podważacze, narzędzia podologiczne), fryzjerskich (nożyczki, maszynki do strzyżenia, suszarki, prostownice) czy gabinetów weterynaryjnych (nożyce, trymery, maszynki do strzyżenia). Szlif sprowadza do swojego sklepu narzędzia renomowanych firm z Niemiec, Japonii czy Włoch, pozostając przy tym jednym z nielicznych punktów w Warszawie, który wciąż służy mistrzowskich serwisem ostrzenia i szlifierskim.

Klienci doceniają panujące w sklepie przy Książęcej 6 przyjazną atmosferę i wierność tradycji – wszak po obu stronach lady spotykają się tutaj kolejne pokolenia zadowolonych klientów i wiernych ich sprawie pracowników tej rodzinnej firmy.

Wejdź na nasz sklep i sprawdź
co możesz u nas naostrzyć!
Pytania? Wątpliwości?
Zapraszamy do kontaktu z nami!